یک موسسه زبان خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد

اشتراک گذاری:

 

شما باید ابتدا هدف شخصی خود را از یادگیری زبان مشخص کنید. این کار موجب می‌شود تمرکز خود را برای دست‌یابی به هدف تان قرار داده و انگیزه قوی‌تری به دست بیاورید و سپس متناسب با هدف خود به جستجوی مناسب ترین آموزشگاه بپردازید. این نکته را در نظر داشته باشید که اهداف آموزشی هر آموزشگاه می تواند متفاوت باشد اما در هنگام جستجوی آموزشگاه مناسب خود حتما به سابقه آموزشی آن آموزشگاه و میزان اعتبار نام موسسه مورد نظر، میزان دستیابی زبان‌آموزان به اهداف خود و میزان رضایت سایر زبان آموزان از خدمات آن توجه کافی داشته باشید.

یک موسسه زبان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در یک آموزشگاه زبان خوب، وظیفه اصلی پرسنل، ارائه خدمات دلسوزانه به دانشجویان است. آگاهی و تجربه استادان نیز باید باعث رشد و پیشرفت دانشجویان و ایجاد انگیزه بیشتر در بین آنها باشد تا موجب جلب رضایت دانشجو و تلاش او برای موفقیت های بیشتر شوددر این مقاله سعی خواهیم داشت چند ویژگی مهم یک آموزشگاه زبان خوب را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در انتخاب آموزشگاه زبان مناسب خود به درستی عمل کنید. با ما همراه باشید. 

 سامانه ثبت نوبت دهی اینترنتی پزشک 

مدرس زبان

۱ـ داشتن مدرسین متخصص و باتجربه

در یک آموزشگاه زبان معتبر، باید میزان محبوبیت و رضایت از عملکرد استادان و مشاوران، به صورت نظر سنجی های دوره ای از زبان آموزان انجام شود تا هم معیاری برای سنجش و کارآمدی اساتید چه از لحاظ سطح علمی و چه از جهت مهارت تدریس و اخلاق بوده و هم ابزاری برای بالا نگه داشتن سطح آموزشی موسسه باشد.

از ویژگی های اصلی و مهم یک آموزشگاه زبان خوب باید به وجود مدرسین متخصص با تجربه و مجرب اشاره کرد. یک معلم حرفه ای باید دانش حرفه ای داشته باشد. دانش حرفه ای شامل این موارد می شود: محتوایی که آن ها تدریس می کنند؛ برنامه ریزی درسی و مواد آموزشی؛ اصول کلی و استراتژی های که مدیریت و سازماندهی کلاس را وضع می کند؛ آمار و تعداد زبان آموزان؛ شرایط آموزشی ویژه ای که معلم در آن تدریس می کند؛ اهداف و ارزش های آموزشی و دانش محتوای آموزشی. 
یک معلم متخصص هم به دانش عملی و هم به دانش بیانی نیاز دارد تا در فرایند تدریس و آموزش زبان موثر باشد. ویژگی های همچون خلاقیت در تدریس؛ ایجاد انگیزه در زبان آموزان؛ ایجاد محیطی خلاق و پویا و تشویق زبان آموزان به مشارکت در بحثها؛ تشویق به کار گروهی؛ بالا بردن اعتماد به نفس در زبان آموزان؛ پرورش زبان آموزانی متکی به خود؛ بالا بردن توان ارتباطی زبان آموزان و در نهایت به روز بودن و شرکت در محافل علمی از سایر ویژگی های مهم یک مدرس زبان خوب می باشد.

 

با کلیک کردن در این بخش با موسسات زبان خوب تهران آشنا شوید

https://www.118mashaghel.com/Category/Index?catId=91

 

۲ـ انتخاب یک آموزشگاه با مدیریت مناسب


خروجی یک آموزشگاه، چیزی است که یک آموزشگاه زبان خوب را از آموزشگاه های معمولی‌تر متمایز می‌کند.اگر آموزشگاهی نتایج خوبی داشته و میزان رضایت زبان آموزان از آن بیشتر باشد یعنی توانسته نسبت به رقبای خود بهتر کار کند و احتمالا شما را در مسیر موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی بهتر همراهی خواهد کرد.مدیریت مناسب آموزشگاه (مدرسین؛ پرسنل؛ فضای آموزشی و...) قطعا تاثیر بسیار مهمی بر روی ارایه خدمات با کیفیت بالاتر به زبان آموزان خواهد داشت. مدیریت خوب یک امر ضروری برای داشتن یک آموزشگاه زبان موفق برای مدت زمان طولانی می‌باشد. می توان به داشتن طرح هایی خلاق برای مدیریت مدرسین آموزشگاه مانند ارایه طرح های تشویقی به مدرسین؛ دادن انگیزه ی صحیح به آن ها و تعیین شاخص هایی برای عملکرد مدرسین اشاره نمود. بنابراین ویژگی آموزشگاه زبان خوب داشتن رهبر و مدیری توانمند است. زمانی که مدیران، کارمندان و اعضای هیئت مدیره یک آموزشگاه، رهبری و مدیریت قوی دارند، زبان آموزان عملکرد بهتری خواهند داشت. این رهبران همواره مدرسان و همکاران خود را تشویق به یادگیری و تقویت مهارت‌های روز می‌کنند تا چالش‌ها و مشکلات زبان آموزان را با شیوه‌ها و راهکارهای تکنولوژی محور رفع کنند. همچنین مدیر موفق یک آموزشگاه زبان در وهله اول خود می‌بایست دانش زبانی بسیار بالایی داشته باشد تا در کنار مهارت‌های مدیریتی بتواند نقش کلیدی و راهبردی در توسعه اهداف موسسه خصوصا اهداف آموزشی آن داشته باشد.

محیط آموزشگاه

۳ـ محیط آموزشی آموزشگاه


اگر آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید نسبت به محل زندگی شما دور باشد، نه تنها کلی وقت که می‌توانید صرف تمرین یا استراحت کنید را از دست می‌دهید بلکه سر کلاس های زبان هم کم انرژی و بی انگیزه شده و کم کم کیفیت و بازدهی شما در یادگیری هم پایین خواهد آمد.

با کلیک کردن در این بخش با موسسات زبان خوب مشهد آشنا شوید

 https://www.118mashaghel.com/Category/Index?catId=91

 

تحقیقات نشان می دهد که طرح فضاهای آموزشی می تواند باعث تقویت و یا بازدارندگی در امر یادگیری داشته باشد. بنابراین عدم توجه به عناصر تشکیل دهنده ی فضای آموزشی مثل کلاس ها، راهرو ها، فضاهای باز، تجهیزات و ... می تواند اثرات منفی برروی زبان‌آموزان و دانشجویان داشته باشد و بلعکس رعایت کردن این ضوابط و استاندارد ها می تواند باعث ایجاد حس رضایت و تعلق پذیری افراد نسبت به فضاهای آموزشی شود. دکوراسیون محیط های آموزشی از جمله آموزشگاه های زبان، باید تفاوت قابل توجهی با محیط های اداری داشته باشند. همچنین فضای بیرون از کلاس ها یا همان محوطه آزاد موسسه زبان نیز باید دارای فضایی بسیار گرم، آرام بخش و جذاب باشد که زبان آموزان محیط موسسه را علاوه بر یک فضای آموزشی، محیطی کاملا مفرح و پر انرژی احساس کنند و بتوانند چند ساعت از وقت خود را در این فضا با لذت و بدون استرس سپری کنند. بنابراین این محیط باید محیطی با آرامش و صمیمی و دوستانه و عاری از هرگونه تنش باشد زیرا تنش و استرس دشمن اصلی یادگیری خواهد بود. 
برخی از آموزشگاه‌ها برای سنین مختلف برنامه‌ریزی زمانی متفاوتی را لحاظ می‌کنند و یا مکان تدریس آن‌ها را متفاوت از بقیه قرار می‌دهند، به ‌طور مثال فراگیران با سن کم و بچه‌ها معمولاً انرژی بالاتری دارند و کنترل و نظم دهی به آن‌ها سخت است. آموزشگاه‌ها باید تدابیری در خصوص ایجاد فضای متفاوت آموزشی با رنگ‌بندی مجزا بیندیشند که این بی‌نظمی و آشفتگی اجتناب‌ناپذیر ناشی از جنب و جوش کودکان خللی در فرایند یادگیری سایرین ایجاد نکند.

 

 

نمرات


۴ـ ارزشیابی و سیستم نمرات


امتحان های میان دوره باید با امکان مراجعه به جزوات آموزشی یا Open Book برگزار شوند. آزمون های موسسات در محیط آموزشی اصلا نباید بار استرس زایی داشته باشند. طبق استانداردهای بین المللی، امتحان های میان دوره (Quiz)  باید در راستای ارزیابی هر درس در فواصلی کوتاه از زبان‌آموزان گرفته شود. آزمون‌های پایان ترم یا فاینال می‌تواند در غالب آزمون‌های کتبی، ‌شفاهی و یا پروژه‌ای و یا ترکیبی از این سه باشند. تحقیقات نشان می دهد محول کردن پروژه‌های مهیج و مورد علاقه هر فرد به او در طول ترم به جای امتحانات استرس زا و سنگین و پرحجم آخر ترم بسیار مثمر ثمر خواهد بود و نتایج آن به خصوص در پیشرفت دانشجویان از این طریق به مراتب بیشتر و بهتر از روش های دیگر می شود. آزمون های آموزشگاه باید از نوع دستاوردی (Achievement Tests) باشند یعنی به طور مثال زبان‌آموز بتواند بر اساس آنچه که در کلاس یاد گرفته همان را در آزمون پاسخ دهد. این کار به شدت بر افزایش سطح اعتماد به نفس زبان‌آموزان در یادگیری زبان کمک می‌کند. آزمون هایی که زبان‌آموزان در پایان هر دوره می‌دهند باید طبق استانداردها ی بین المللی باشد تا بتواند ارزیابی مناسبی از میزان یادگیری خود داشته باشد و در صورتی که اکثریت زبان آموزان نتیجه خوبی نداشته باشند باید به اصلاح آن متد ارزیابی پرداخت.
نمرات پایان ترم می‌بایست در غالب یک دیتابیس قوی و بصورت کاملا محرمانه در اختیار هر زبان‌آموز در وب سایت موسسه قرار گیرد. بطوریکه هر زبان‌آموز بتواند با ثبت نام در وب سایت رسمی موسسه و ورود به پنل کاربری خود دسترسی به نمرات ترم‌های خود داشته باشد و در واقع تاریخچه نمرات خود را مشاهده نماید.

تجهیزات

۵ـ تجهیزات آموزشی آموزشگاه


. خیلی از ما تجربه رفتن به آموزشگاه های زبان مختلف را داشته‌ایم: گاهی اوقات از ابتدا ناراضی بودیم، گاهی هم یکی دو ترم کلاس رفتیم و بعد از آن از استاد سوم خوشمان نیامد! بعضی جاها استادها خوب بودند اما فضای موسسه زبان چندان چنگی به دل نمی‌زد.ابزارها و تکنولوژی‌های نوین در راستای بهبود سرعت عملکرد و به عبارتی دیگر برای تکمیل فرآیند آموزش زبان کاربرد دارند. تکنولوژی‌های دیجیتال هیچ وقت جایگزین معلم نخواهند شد بلکه فقط کمک یار معلم خواهند بود و نقش حمایتی و تکمیلی در روند آموزش زبان خواهند داشت. نقش حمایتی که تکنولوژی در فرآیند آموزش به خصوص آموزش زبان خواهد داشت این است که تکنولوژی وظایفی را در فرآیند آموزش به عهده بگیرد که معلم به خاطر محدودیت زمان و منابع آموزشی نمی‌تواند به عهده بگیرد. پس در واقع تکنولوژی می‌تواند نقش مهمی را در مرتفع کردن یک سری کمبودها داشته باشد. تاثیر تکنولوژی در آموزش زبان از دیکشنری های اندروید و ios  و برنامه هایی که برای تصحیح تلفظ استفاده می شوند و صدای زبان آموز را تحلیل می کنند گرفته تا نرم افزار های ترجمه همزمان همگی بسیار کمک کننده هستند. یک آموزشگاه زبان خوب با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های بروز آموزش زبان مانند ترکيب متون درسي با دی‌وی‌دی های تصویری، استفاده از CD های کمک آموزشی؛ برگزاری کلاس های آنلاین؛ استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی برنامه ها و تکمیل اهداف آموزشی خود؛ استفاده کردن از دیتا پروژکتور یا ال‌سی‌دی در کلاس برای نشان دادن متن یا محتوایی گرافیکی و... می تواند کیفیت خدمات آموزشی خود را ارتقا داده و نقش بسیار موثری را در یادگیری زبان ایفا کند

 

 سامانه ثبت نوبت دهی اینترنتی پزشک 


دسته بندی: آموزشی

1398/10/29

نویسنده : حسینی


نظرات کاربران

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به 118 مشاغل می‌باشد.©