راه کارهایی برای برگزاری یک عروسی کم هزینه و ساده

اشتراک گذاری:

در فرهنگ ایرانی بخش زیادی از هزینه های برگزاری مراسم ازدواج به پای خانواده ها است و در واقع بسیاری از مهمان ها وابستگان نزدیک آنها هستند. سعی کنید آنها از تصمیمات شخصی تان مطلع کنید و اجازه بدهید آنها نیز در این باره نظر و ایده بدهند. البته در بعضی از موارد خاص انتظارات و توقعات خانواده ها از زوج ها بیشتر است و مشکلاتی نیز ایجاد می کنند. سعی کنید خانواده هایتان را متقاعد کنید و به آنها توضیح بدهید که چرا ترجیح می دهید مهمانی ساده تری برگزار کنید و چه هدفی از این کار دارید. آنها شاید کمی سرسختی نشان بدهند اما در نهایت با خواسته های شما همراهی خواهند کرد.
عروسی کم خرج

برای شروع زندگی و جشن خود سخت نگیرید

در فرهنگ ایرانی بخش زیادی از هزینه های برگزاری مراسم ازدواج به پای خانواده ها است و در واقع بسیاری از مهمان ها وابستگان نزدیک آنها هستند.روز عروسی یکی از مهم ترین روزهای زندگی هر زوج جوانی است، اما این نکته را فراموش نکنید که همه‌ٔ این رسم و رسومات و مراسم‌ها آغاز زندگی مشترک شما است. آغاز زندگی مشترک با یک مراسم ساده و صمیمی به مراتب بهتر از مراسمی ایده آل و رویایی است که کدروت‌ها و سختی‌های زیادی را به دنبال داشته باشد. خیلی سخت نگیرید و مطمئن باشید روزهای شادتر و بهتری در ادامه پیش روی شماست.

مجللات و تشریفات عروسی خودتان را کم کنید

هزینه های برگزاری یک عروسی بسیار ساده هم زیاد است. اگر واقعاً توان پرداخت هزینه ها را ندارید و یا باید فشار مالی زیادی به خود و خانواده هایتان تحمیل کنید تشریفات ازدواج را کم کنید. با مراجعه به تالارهای عروسی و شرکت‌هایی که خدمات مجالس ارائه می‌دهند آنقدر با گزینه‌های متفاوت و پر زرق و برق رو به رو می‌شوید که ممکن است انتخابی اشتباه و پر هزینه داشته باشید. برای کم هزینه شدن مراسم می‌توانید وسط هفته و روزی که در آن مناسبت خاصی نیست را انتخاب کنید.
 
 
با کلیک کردن در این بخش با تالارهای خوب تهران آشنا شوید
 

وسایل مورد نیازو با قیمت مناسب تر بخرید

شما ناچار هستید برای کم تر کردن هزینه ها بعضی از خواسته ها و آرزوهایی که از شب عروسی تان داشته اید را کنار بگذارید. رسم و رسومات عروسی تا زمانی زیبا هستند که باعث شادی و همدلی شوند. اگر به دنبال برگزاری یک مراسم عروسی کم خرج و آرام هستید در خریدهای عروسی دقت کنید. لازم نیست هر چیزی که در لیست رسوم خرید عروسی است را خریداری کنید. اگر به وسایلی که در خرید عروسی مرسوم است احتیاج ندارید از خرید آن‌ها صرف نظر کنید. شاید صرف نظر کردن از خرید چند تکه لباس به نظرتان صرفه جویی بزرگی نباشد، اما این کار در کنار سایر صرفه جویی‌ها، به مدیریت هزینه‌های شما کمک بزرگی می‌کند. یادتان باشد که لازم نیست حتما حلقه‌های گران قیمتی انتخاب کنید. می‌توانید از حلقه‌های ساده یا طلای دست دوم استفاده کنید. اگر هم برایتان طلا اهمیتی ندارد می‌توانید سراغ گزینه‌های دیگری بروید.

کارت عروسی

کارت عروسیتان را با سلیقه خودتان درست کنید

بهار و تابستان فصل های مناسب برای عروسی و برگزاری مراسم جشن شادی می باشد و زوج های جوان در جستجوی کارت های دعوت خاص و منحصر به فرد برای دعوت مهمانان خود هستند.علارغم کارهای زیاد قبل از مراسم عروسی، با کمی برنامه ریزی می‌توانید کارت‌های عروسیتان را خودتان درست کنید. با یک متن زیبا، مقوا، مقداری تور و مروارید و کلاژ طرح‌ها، با کمی چاشنی خلاقیت می‌توانید یک کارت ساده و زیبا بسازید. مطمئن باشید میهمانان شما نیز این ذوق و سلیقه شما را تحسین خواهند کرد.
از تکنولوژی کمک بگیرید و کارت عروسی مجازی برای میهمانان خود بفرسید. با کمی خلاقیت و استفاده از اپلیکیشن‌های ساده و کاربردی، یک کارت عروسی دیجیتالی طراحی کنید و از طریق ایمیل و سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان، کارت دعوت را برای میهمانان خود بفرسید. اگر دوستان طراح و خوش ذوقی دارید برای طراحی کارت دعوت دیجیتالی خود از آنها کمک بگیرید.

اگر دوست یا اقوام عکاس دارید از آنها کمک بگیرید

اگر از بهترین عکاس شهر بخواهید تا از شما عکاسی کند شک نکنید که بعد از گذشت چند سال تمام عکس ها و فیلم هایتان قدیمی و از مد افتاده خواهند بود. ثبت خاطرات روز عروسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر عروس و دامادی است. هرچند این ثبت خاطرات گاهی آنقدر تجملی و پر زرق و برق می‌شود که به یک پروسه طولانی با هزینه‌های هنگفت تبدیل می‌شود. فریب پکیج‌های پر زرق و برق آتلیه‌های عکاسی را نخورید. پیش از هر چیز به نیازهای خود توجه کنید. اگر شما به دنبال ثبت خاطرات روز عروسیتان هستید، نیازی به عکس‌هایی با ژست‌های مصنوعی در لوکیشن های پیشنهادی آتلیه داران ندارید. کلیپ‌های عروسی و مجموعه عکس‌هایی با عناوین مختلف تنها وقت و هزینه شما را هدر می‌دهند و به استرس‌ها و حجم کارهای زیاد قبل از مراسم عروسی شما اضافه می‌کنند. اگر به دنبال ثبت اتفاقات بهترین روز زندگیتان هستید، به دنبال گروهی یا دوستی با دوربین دیجیتال باشید که عکاسی را بلد است. اجازه دهید این روز بدون هیچ دخل و تصرفی برای شما ثبت کنند. با این کار نه تنها در هزینه‌های عروسی صرفه جویی بزرگی خواهید کرد، بلکه با حذف کارهای غیرضروری، مراسمی ساده‌تر و در آرامش خواهید داشت. مطمئن باشید دیدن عکس‌های واقعی روز عروسیتان با تمام اتفاقات غیرمترقبه‌اش لذت بخش‌تر از دیدن عکس‌های آتلیه‌ای با لبخندهای مصنوعی خواهد بود.

 

با کلیک در این بخش با تشریفات و استودیوهای خوب مشهد آشنا شوید

https://www.118mashaghel.com/Category/Index?catId=35

https://www.118mashaghel.com/Category/Index?catId=99

 

شیرینی عروسی

غذا و شیرینی ، میوه ساده تری انتخاب کنید 

لازم نیست میوه‌ها و شیرینی عروسی، بسیار متنوع باشد. از چند میوه فصل و رسمی استفاده کنید. برای شام هم باور کنید اگر چند نوع غذا و دسر در مراسم عروسی‌تان نداشته باشید، باز هم مراسم به خوبی برگزار می‌شود. یک نوع غذا هم کافی است
 
با کلیک در این بخش با شیرینی فروشی های خوب مشهد آشنا شوید
 
 
 

تزیین سفره عقد را با سلیقه خودتان انجام دهید

برای تهیه و تزئین یک سفره عقد، ابتدا باید با توجه به سلیقه فردی خود، نوع و سبک سفره عقد را مشخص و بعد از آن، نسبت به تهیه لوازم و وسایل مورد نیاز آن اقدام کنید.وسایل سفره عقد را می‌توانید خودتان بخرید و آن را خودتان یا دوستان با سلیقه‌تان بچینند. چیدن سفره عقد کار چندان سختی نیست. می‌توانید مدل‌های زیبایی را از اینستاگرام یا در اینترنت جستجو کنید. اگر این کار برایتان مقدور نیست، یک سفره عقد ساده بخرید و خودتان تزئیناتی به آن اضافه کنید.
 
 
کیک عروسی

کیک عروسیتان را ساده انتخاب کنید

مزه کیک عروسی یاد هیچ کس نمی ماند. اصلا این کیک فقط به درد خوشگل کردن سفره عقد و صحنه باشکوه بریدن کیک توسط چاقوی گل کاری شده می خورد. هیچ کس اهمیتی به مزه اش نمی دهد این کیک تنها در یکی دو عکس مراسم‌شان پیداست به جای انتخاب مدل‌ها و تزیینات گرانقیمت، با یک طرح ساده پرونده کیک عروسی را ببندید.

تعداد مهمان های خود را کمتر کنید

سعی کنید اقوام نزدیک و دوستان صمیمی را دعوت کنید. مطمئنا در یک مراسم خودمانی و صمیمی علاوه بر کاهش هزینه‌ها، به خود شما نیز بیشتر خوش خواهد گذشت. 
 

برای دسترسی راحت تر و آسانتر با خدمات عروسی خود در هرجای دنیا بر روی این بخش کلیک کنید

https://www.118mashaghel.com/home/index

 


دسته بندی: خدمات

1398/10/18

نویسنده : حسینی


نظرات کاربران

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به 118 مشاغل می‌باشد.©