آیا این تپانچه هارا می شناسید ؟

اشتراک گذاری:

 

بهترین تپانچه جهان کدام است؟ بهترین تپانچه مدرن کدام است و چرا؟ تجزیه و تحلیل 10 برتر ما مبتنی بر نمره ترکیبی از دقت ، قابلیت اطمینان ، دامنه ، نفوذ ، ظرفیت مجله ، شماره تولید ، تعداد کاربران و برخی از ویژگی های دیگر است این لیست فقط شامل تپانچه های مدرن است که هم اکنون در حال کار هستند. این شامل نمونه های اولیه که هنوز تولید نشده اند ، یا تپانچه هایی کهنه شده است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. در حال حاضر 10 تپانچه برتر در جهان عبارتند از:

 

 

بهترین تپانچه در جهان

 

شماره 1 گلو 17 (اتریش)

 

   در سال 1980 ارتش اتریش نیاز به یک تپانچه جدید را صادر کرد که می توانست جایگزین قدیمی Walther P-38 شود. شرکت های مختلفی با طرح های خود در این مسابقه شرکت کردند. اینها Steyr GB ، Heckler & Koch P7M13 ، SIG Sauer P220 و P225 ، Beretta 92S بودندو گلاك ناشناخته قبلاً ناشناخته سرانجام ، گلك 17 به عنوان برنده انتخاب شد و در سال 1982 توسط ارتش اتریش تصویب شد. همچنین توسط پلیس اتریش تصویب شد. تولید كامل در سال 1986 آغاز شد. در سالهای بعد این تپانچه جدید و غیرمعمول به دلیل مزایای آن و بازاریابی تهاجمی ، به یکی از مهمترین اسلحه ها تبدیل شد. این تصویب توسط نیروهای نظامی و انتظامی متعددی از سراسر جهان به تصویب رسید. در حال حاضر این تپانچه با بیش از 50 کشور جهان در حال خدمت است. برخی نسخه ها و کلون های این تپانچه ظاهر شد. یکی از آنها اسمیت و وسون سیگما است .

   Glock 17 یک طرح ورق تمیز بود. این یک تغییر از طراحی قبلی نیست. این تپانچه توسط یک شرکت گلوک به سرپرستی گاستون گلاک ساخته شده است. Glock 17 بسیار موفق ظاهر شد. در زمان معرفی این تپانچه به عنوان یک طرح انقلابی یاد می شد. حتی اگر آن را شامل راه حل های قبلاً شناخته شده بود. این تپانچه ساده ، قابل اعتماد ، سبک و ارزان است.

   این تپانچه طراحی ساده و با حداقل قطعات دارد. فقط 33 قسمت از جمله مجله موجود است. این تپانچه را می توان ظرف تنها یک دقیقه با استفاده از فقط یک سنجاق یا ناخن جدا کرد. بسیاری از قطعات بین مدلهای مختلف گلو قابل تعویض هستند. خرابی ها عقب است. Glock 17 نیز در عمل بسیار ساده است.

   وزن کم با ساخت اکثر قطعات از جمله قاب از پلیمر بدست آمد. تنها قطعات فلزی بشکه ، اسلاید و مکانیسم ماشه است. حتی اگر این تپانچه از پلیمر ساخته شده باشد ، در محدوده دما از -40 درجه سانتیگراد تا + 200 درجه سانتیگراد به خوبی کار می کند. همچنین این تپانچه ناهموار زنگ نمی زند. تمام قطعات فلزی با روکش ضد زنگ پوشانده شده اند. Glock 17 به معنای واقعی کلمه انقلابی در بازار سلاح گرم ایجاد کرد. امروزه تقریباً تمام تولیدکنندگان عمده اسلحه اسلحه های دارای پلیمر را ارائه می دهند.

   Glock 17 از انرژی پوزه بالایی برخوردار است و حتی با داشتن مهمات 9x19 میلی متر نیز نفوذ خوبی را فراهم می کند.

   ادعا می شود که بشکه تپانچه های Glock تقریباً 360 000 عکس در خدمت دارد. این یک چهره واقعاً چشمگیر است ، زیرا بشکه های دیگر تپانچه های مدرن و با کیفیت تقریباً 40 000 عکس طول می کشد.

   این تپانچه نیمه اتوماتیک از یک مجله 17 پله ای 17 دور تغذیه می شود. این مجله همچنین از پلیمر ساخته شده است. مجلات با ظرفیت گسترده که 19 یا 33 دوره را برگزار می کنند نیز در دسترس هستند. مدل های کم حجم و کم حجم از مجلات کوچکتر هستند. در بعضی موارد ، مجلات بین مدلهای مختلف قابل تعویض هستند.

   این تپانچه هیچ گونه ایمنی دستی ندارد. در عوض از یک سیستم محرک "اقدام ایمن" ثبت شده استفاده می کند. ایمنی اتوماتیک در ماشه تعبیه شده است. اگر به درستی کشیده نشود ، ماشه را مسدود می کند. این عکس العمل های خود عمل یا تصادفی را از بین می برد. پس از هر بار قفل ایمنی دوباره تنظیم و "روشن" می شود ، تا زمانی که ماشه بار دیگر فشار نیاید. اگر بشکه کاملاً قفل نشود ، ایمنی خودکار دیگر اجازه آتش سوزی را نمی دهد.

   بیشتر تپانچه های خانواده Glock دارای مناظر ثابت هستند. فقط مدل های هدف خاص ، که برای مسابقات در نظر گرفته شده اند ، دارای مناظر قابل تنظیم هستند.

   از زمان معرفی خود ، Glock 17 دستخوش اصلاحات بسیاری شد. تپانچه های نسل اول بین سالهای 1986 و 1990 تولید شده و برای مهمات 9x19 میلی متر تشکیل شده اند. تپانچه های نسل دوم بین سال های 1990 و 1998 تولید شده اند. این قاب ها دارای قاب های کمی متفاوت با گیره های بافت بودند. نسل دوم کالیبرهای جدید را معرفی کرد ، از جمله 9x22 میلی متر (0.375 SIG) ، 10x22 میلی متر (.40S و W) ، 10x25 میلی متر (خودکار 10 میلی متر) و 11.43x23 میلی متر (0.45 ACP). تپانچه های نسل سوم بین سالهای 1998 و 2010 تولید شده اند. این تپانچه ها با میله لوازم جانبی زیر بشکه مجهز شده بودند و پیشرفتهای دیگری نیز داشتند. تولید تپانچه های نسل چهارم در سال 2010 آغاز شد. اینها دارای یک دکمه بزرگتر انتشار مجله ، تسمه های قابل تعویض برای ارگونومی بهتر و برخی پیشرفت های جزئی جزئی هستند.

   شركت گلك بعد از موفقيت اوليه گلك 17 ، تعداد زيادي مدل را براساس همان طرح اساسي توسعه داد. اینها در کلیه کالیبرهای اصلی تپانچه تشکیل شده اند. مدل های مختلفی همچنین دارای ابعاد مختلف ، طول بشکه و ظرفیت مجله هستند. تپانچه ها در مدل های استاندارد ، جمع و جور ، کم حجم ، هدف و سایر مدل ها موجود هستند.

 

 

10 تپانچه برتر

 

Nr.2 SIG Sauer P320 (آلمان / سوئیس)

 

   تپانچه SIG Sauer P320 در سال 2014 معرفی شد. این یک پیشرفت بیشتر SIG Sauer P250 است. این تپانچه به شرط احتمالی ارتش و نیروی هوایی ایالات متحده برای جایگزینی M9 بود . سرانجام توسط ارتش آمریكا به عنوان M17 تصویب شد . تپانچه SIG Sauer P320 همچنین برای مشتریان سایر کشورها ، نیروهای انتظامی و بازار تجاری پیشنهاد می شود. نسخه تجاری P320 که تفاوت هایی با مدل نظامی دارد.

   این تپانچه چند کالیبره مدولار است. تولید کننده کیت های تبدیل این تپانچه را ارائه می دهد. تبدیل کالیبر به سادگی با تغییر بشکه ، اسلایدها ، قابها و مجلات انجام می شود. همه مدل ها از همان گروه ماشه استفاده می کنند. بنابراین همان گروه ماشه به راحتی بین قابهای با اندازه های مختلف جابجا می شود تا تپانچه ای با اندازه کامل ، جمع و جور و یا حتی کم فشار ایجاد شود. P320 را می توان به سرعت به کالیبرهای مختلف از جمله 9x19 میلی متر ، 0.40 S&W ، .375 SIG ، .380 ACP و 0.45 ACP تبدیل کرد.

   P320 یک تپانچه خودکشی مهاجم است که فقط یک ماشه با دو عمل دارد. این سلاح با استفاده از ضخامت کوتاه است که با زانوی قفل شده آتش می زند. از بشکه بادامک معمولی SIG Sauer استفاده می کند.

   این اسلاید از استیل ضد زنگ ساخته شده است. قاب از پلیمر ساخته شده است. این تپانچه هیچگونه بکگراندی در پشت ندارد. با این حال توسعه دهندگان ادعا می کنند که برای هر اندازه دستی مناسب است. دکمه های نگه داشتن و رها کردن اسلاید نیز دارای دو طرف هستند.

   P320 با ایمنی محرک Glock -style در دسترس است . ایمنی انگشت شست نصب شده روی فریم به عنوان یک گزینه در دسترس است.

   یک نسخه با اندازه کامل 9x19 میلی متر از P320 از مجلات دو پشته با ظرفیت 17 دور استفاده می کند. ظرفیت مجله بسته به محفظه تپانچه متفاوت است. نسخه های مربوط به .40 S&W و .375 SIG از مجلات با ظرفیت 14 دور استفاده می کنند. نسخه chapered در .45 ACP از مجلات 10 دور استفاده می کند. دکمه انتشار مجله قابل برگشت است.

   SIG Sauer P320 از یک ریل تپانچه استاندارد Picatinny برخوردار است. تمامی لوازم جانبی استاندارد تاکتیکی مانند چراغ قوه و نشانگرهای لیزری را می پذیرد.

   این تپانچه دارای مناظر آهن 3 نقطه ای است. هر دو منظره جلو و عقب را می توان برای بادگیر و ارتفاع تنظیم کرد.

   این سلاح بدون استفاده از ابزار می تواند به صورت میدانی برداشته شود.

 

 

10 بهترین تفنگ نظامی

 

شماره 3 برته 92 (ایتالیا)

 

   Beretta 92 یکی از محبوب ترین تپانچه های جهان است. این کار در سال 1972 در ایتالیا توسط کارلو برتتا ، جوزپه مازتی و ویتوریو واله طراحی شده است. این از طرح های قبلی Beretta تکامل یافته است. تولید اولیه در سال 1975 آغاز شد. تا سال 1976 در مجموع 5،000 تپانچه تولید شده است. تولید تمام عیار در سال 1976 آغاز شد. به تعدادی از کشورها صادر شده است. برخی کشورها این تپانچه را با مجوز تولید می کنند. کشورهای دیگر نسخه های آن را تولید می کنند. نوع Beretta 92 یک استاندارد جانبی جانبی در خدمت با کل ارتش آمریکا است. در حال حاضر 92 یک سکوی قدیمی است که توسط اکثر تپانچه های مدرن طبقه بندی شده است. اخیراً Beretta تعدادی تپانچه جدید را منتشر کرد که از پیشرفت بیشتری برخوردار هستند. با این حال ، مدل 92 هنوز هم به طور گسترده ای توسط نیروهای نظامی و اجرای قانون استفاده می شود. در حال حاضر Beretta 92 و انواع آن با 40 کشور در خدمت است. همچنین علی رغم سن ، هنوز هم در بین مشتریان غیرنظامی بسیار محبوب است.

   Beretta 92 برای مهمات 9x19 میلی متر Parabellum تشکیل شده است. این یک عمل پس انداز کوتاه است. از تپانچه های ایتالیایی قبلی که دارای عملکرد ضربه هستند ، قدرتمندتر است. همچنین Beretta 92 حتی در دوربرد دقیق است. همچنین برخی از افراد طراحی این تپانچه را زیبا می دانند.

   Beretta 92 ماشه دو مرحله ای دارد. با این حال می توان آن را در حالت تک عمل نیز اخراج کرد. این تپانچه دارای ایمنی دستی است.

   برای کاهش وزن از آلیاژهای سبک در ساخت این تپانچه استفاده شده است. با این حال باعث کاهش عمر سرویس تپانچه شد. مواردی رخ داده است که پس از 4000-6 000 شلیک ، اسلاید در حال شکستن و زخمی شدن تیرانداز بود. شرکت Beretta مدام در حال بهبود طراحی مدل 92 بود و بیشترین اطمینان در مورد مدل های بعدی ثابت شده است. به طور کلی این تپانچه قابل اعتماد بود. داده های برت نشان می دهد که متوسط ​​قابلیت اطمینان این تپانچه مدل 92 بهبود یافته 17 500 دور بدون توقف است.

   یکی از اشکالات این تپانچه که حجیم و سنگین است. بعضی از افراد نگه داشتن ، آتش زدن و رسیدگی آن را ناراحت می کنند. همچنین حمل این تپانچه مخفی شده دشوار است.

   این تپانچه از یک مجله دو پشته تغذیه می شود ، که دارای 15 دور است. در زمان معرفی ، بیشتر تپانچه های دیگر دارای مجلات تک پشته ای بسیار کوچکتر بودند.

   تپانچه دارای مناظر ثابت آهن است. دامنه موثر آتش حدود 50 متر است.

   تعدیل ها و انواع مختلف این تپانچه از زمان معرفی آن در اواسط دهه 1970 ظاهر شد. تولید آن در انواع مختلف ، متناسب با کالیبرهای مختلف ، تا به امروز ادامه دارد. نسخه هایی از Beretta 92 وجود دارد ، مانند Taurus PT92 برزیلی ، ترکی Yavuz 16. همچنین این تپانچه در برخی کشورها دارای مجوز است. اینها مصر هلوان 920 ، فرانسوی PAMAS G1 و M92 یا وکتور Z88 آفریقای جنوبی است.

 

 

بهترین تپانچه

 

Nr.4 SIG Sauer P226 (آلمان / سوئیس)

 

   SIG Sauer P226 از تپانچه قبلی P220 تکامل یافته است. در دهه 1980 توسعه یافت و عمدتاً با هدف ارتش آمریكا برای دستیابی به سلاح های جانبی جدید برای جایگزینی اسلحه های محترم Colt M1911 و اسلحه و وسون .38 كالیبر بود. محاکمات نظامی ایالات متحده در سال 1982 آغاز شد و در سال 1984 به پایان رسید. SIG Sauer P226 یکی از دو تپانچه ای بود که بطور اسمی تمام الزامات فنی این آزمایشات را پشت سر گذاشت. اما در نهایت با توجه به قیمت پایین تر توسط Beretta 92FS ایتالیایی بهتر عمل کرد . Beretta 92FS به عنوان برنده انتخاب شد و توسط ارتش آمریكا به عنوان M9 تصویب شد در سال 1985. اگرچه SIG Sauer P226 این رقابت را از دست داد ، اما به سرعت به یکی از محبوب ترین تپانچه های خدمات تبدیل شد. این کشور با بیش از 30 کشور در حال خدمت است. در حال حاضر P226 به طور گسترده ای توسط ارتش ، پلیس و نیروهای امنیتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. آن توسط گارد ساحلی ایالات متحده ، فدرال هوایی مارشالز ، اف بی آی ، وزارت امنیت میهن و تعدادی دیگر از اپراتورها استفاده می شود. همچنین توسط نیروهای نخبه مانند انگلیس SAS استفاده می شود. تپانچه P226 به مدت سه دهه توسط مهرهای نیروی دریایی ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت. این سلاح همچنین در بین تیراندازان غیرنظامی محبوب است. از سال 2015 این تپانچه هنوز در آلمان و ایالات متحده آمریکا تولید می شود.

   SIG Sauer P226 به طور کلی شبیه به P220 قبلی است به جز شکل کمی متفاوت و مجله دو پشته از ظرفیت بالاتر. این تپانچه دارای یک سیستم عقبگرد کوتاه با یک عمل شکن قفل شده است.

   این تپانچه در ابتدا برای اسلحه مهمات Parabellum 9x19 میلی متر در دسترس بود. بعداً دیگر کالیبرهای .40 S&W یا .357 SIG معرفی شدند. شایان ذکر است که P226 اولین تپانچه ای بود که برای 0.357 SIG تشکیل شده است. این دور از دور با سرعت 9 میلی متر است ، که نفوذ بسیار بالایی را ارائه می دهد.

   P226 با عملکرد دوگانه یا دوتایی فقط باعث می شود. این تپانچه دارای ایمنی پین شلیک شده است. هیچ گونه ایمنی دستی وجود ندارد. در سمت چپ قاب یک اهرم دکوکینگ وجود دارد. شایان ذکر است که نسخه فقط اکشن دوتایی هیچ دکوکر ندارد.

   P226 با قاب آلومینیومی استاندارد یا قاب استیل ضد زنگ در دسترس است. تپانچه با کالیبر 9 میلیمتر با وزن قاب های آلومینیومی 870 گرم ، در حالی که نسخه با قاب استیل ضدزنگ سنگین تر است و وزن آن 180 گرم است.

   نسخه 9x19 میلی متر SIG Sauer P226 از مجلات با ظرفیت 15 پشته دو برابر استفاده می کند. مجلات 20 دور با ظرفیت گسترده نیز موجود است. نسخه های مربوط به .40 S&W و .357 SIG از مجلات با ظرفیت 12 دور استفاده می کنند. دکمه انتشار مجله قابل برگشت است.

   P226 ثابت کرد که یک سلاح با دوام ، قابل اعتماد و خوش ساخت است. این تپانچه در چندین نسخه موجود است. نسخه های چینی و ایرانی (PC-9 ZOAF) از این سلاح وجود دارد.

 

 

اسلحه نظامی

 

شماره 5 CZ-75 (جمهوری چک)

 

   تپانچه CZ-75 توسط برادران كوكي در كارخانه مسلح دولتي سسكا زبرووكوكا در چكلوسلواكي سابق ساخته شد. این تپانچه برای مصارف نظامی ساخته شده و صرفاً در بازار صادرات هدف قرار گرفته است. تولید در سال 1976 آغاز شد. در طول سال اول تولید حدود 2،000 تپانچه ساخته شده بود. این افزایش در سالهای بعد به بیش از 20 هزار تپانچه رسید ، اما هنوز هم برای همراهی با تقاضا کافی نبود. تا سال 2007 بیش از یک میلیون از این تپانچه تولید شده اند. تولید آن همچنان ادامه دارد و دائما در حال بهبود است. این کشور با بیش از 20 کشور در حال خدمت است و توسط نیروهای نظامی ، پلیس و نیروهای عملیات ویژه مورد استفاده قرار می گیرد. این تپانچه به طور گسترده کپی و کلون سازی شد. پروانه تولید این تپانچه به ITM سوئیس فروخته شده است. جریکو 941 ، تپانچه سری Tanfoglio ایتالیایی ، Swiss ITM AT-88 و Sphinx 2000 ، ترکی Sarsilmaz M2000.

   CZ-75 دارای طراحی جذاب ، قابل اعتماد ، دقیق ، راحت برای کار و شلیک است. این به اثبات رسیده و یکی از بهترین تپانچه های کلاس خود است.

   CZ-75 برای دور Parabellum 9x19 میلی متر تشکیل شده است. شایان ذکر است ، ارتش و نیروهای انتظامی چکسلواکی سابق از مهمات اسلحه 7.62x25 و 9x18 میلی متر اتحاد جماهیر شوروی استفاده می کردند. در حالی که 9x19 میلی متر دور تپانچه استاندارد در غرب بود. همچنین نسخه هایی از CZ-75 برای مهمات 0.40 S&W و 9x21 میلی متر مهم IMI وجود دارد.

   این تپانچه ساخت و ساز تمام فولادی دارد. این سلاح با استفاده از ضخامت کوتاه است و از یک سیستم قفل براونینگ استفاده می کند. این شبیه به تپانچه SIG P210 سوئیسی است. چنین سیستم عامل سیکل یکنواخت تری و تحمل بهتری را فراهم می کند و با دقت بیشتری به نتیجه می رسد.

   پایه اصلی CZ-75 دارای یک ماشه دو مرحله ای است و در معرض چکش قرار دارد. با این وجود چندین نسخه از سیستم ماشه مانند تک عمل یا فقط دو مرحله ای وجود دارد. نسخه اولیه دارای یک قاب ایمنی سوار شده است. از اواخر دهه 1980 تمام تپانچه های سری CZ-75 همچنین دارای ایمنی پین شلیک داخلی هستند. بعضی از مدل ها ایمنی دستی ندارند ، بلکه فقط دارای دکاکتر هستند.

   یک مجله دو پله 16 دور برگزار می کند. مدلهای اولیه CZ-75 دارای مجلات 15 دور بودند.

   این تپانچه دارای مناظر ساده آهنی است. دید عقب به صورت اسلاید خمیده است. با این حال برخی از مدل های مجهز به مناظر عقب قابل تنظیم وجود دارد. CZ-75 یک سلاح دقیق است. دامنه موثر آتش حدود 50 متر است.

 

 

بهترین تپانچه

 

شماره 6 اسمیت و وسون نظامی و پلیس (ایالات متحده)

 

   تپانچه نظامی و پلیس توسط شرکت اسمیت و وسون ساخته شده است. این برای اولین بار در سال 2005 ظاهر شد. همانطور که از نام آن پیداست برای فروش نظامی و پلیس در نظر گرفته شده است. با این حال برای مشتریان غیرنظامی نیز موجود است. نام "ارتش و پلیس" علامت تجاری شرکت اسمیت و وسون برای 80 سال گذشته است. قبل از آن برای موفقیت آمیزترین Revver استفاده شده بود که توسط این شرکت طراحی شده بود. تپانچه نظامی و پلیس توسط بیش از 20 کشور جهان به تصویب رسید. اما در بیشتر کشورها توسط نیروهای اجرای قانون استفاده می شود. این توسط بسیاری از ادارات پلیس ایالات متحده استفاده می شود. اپراتورهای نظامی عراق ، لبنان ، پرو و ​​سنگاپور هستند.

   این تپانچه برای اسلحه مهمات 0.40 S&W ، 0.375 SIG ، 4545 ACP و 9x19 میلی متر Parabellum تشکیل شده است. نسخه 0.40 S&W عمدتاً توسط مصارف انتظامی استفاده می شود ، در حالی که 9x19 میلی متر برای استفاده نظامی مسطح است.

   این تپانچه طراحی کاملاً جدیدی دارد. این امر از یک اسمیت و وسون سیگما تکامل یافته است . با این حال به نظر می رسد متفاوت است و هیچ یک از قسمت ها قابل تعویض نیستند. همچنین دارای برخی از ویژگی های تپانچه Smith & Wesson SW99. این قاب از پلیمر ساخته شده است. اسلاید از فولاد ضدزنگ ساخته شده است. ارگونومی نکته اصلی در طراحی این سلاح گرم بود.

   ارتش و پلیس با استفاده از عملیات ضبط کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. از قفل نوع براونینگ استفاده می کند. تپانچه ماشه دوتایی دارد. ارتش و پلیس کاملاً مبهم است. اهرم رها سازی اسلاید در دو طرف قاب قرار دارد.

   نسخه 9 میلیمتری ارتش و پلیس از مجلات 17 دور تغذیه می شود. دکمه انتشار مجله قابل برگشت است. تپانچه همراه با دو مجله است.

   هر دو مناظر جلو و عقب به صورت اسلاید آغشته شده اند. اینها را می توان به راحتی با استفاده از مناظر تریتیوم برای عکسبرداری در شب تنظیم و یا جایگزین کرد. دامنه آتش موثر حدود 50 متر است.

   زیر بشکه یک راه آهن لوازم جانبی وجود دارد. می توان از آن برای سوار کردن نشانگر لیزری یا فلاش تاکتیکی استفاده کرد.

   تخته های پشتی گیر برای اصلاح ارگونومی قابل جایگزینی هستند. هر تپانچه دارای سه تخته پشتی با اشکال و اندازه های مختلف است. بنابراین هر تیراندازی می تواند این تپانچه را متناسب با دست خود خیاطی کند.

   انواع بیشماری از این تپانچه وجود دارد ، از جمله نسخه های جمع و جور و مدل های هدف.

 

 

تپانچه پیشرفته

 

Nr.7 FN Five Seven (بلژیک)

 

   تپانچه Five Seven توسط یک شرکت بلژیکی Fabrique Nationale (FN) طراحی شده است. بعضی اوقات به منظور طلسم ابتکارهای تولید کننده ، به عنوان Five-seveN تعیین می شود. اعداد در تعیین این تپانچه (5-7) نیز حاکی از مهمات غیرمعمول 5.7 میلی متر است. هدف اصلی توسعه یک اسلحه با نفوذ خوب در برابر زره بدن بود ، اما با ابعاد معقول ، وزن و پیمایش. این تپانچه برای اولین بار در سال 1996 آشکار شد. در ابتدا این تپانچه فقط برای فروش نیروهای نظامی و اجرای قانون در دسترس بود. پنج هفت نفر نخستین بار در سال 2000 توسط گارد ملی قبرس تصویب شد. سرانجام بسیار محبوب شد. در حال حاضر پنج هفت کشور در بیش از 20 کشور از جمله ایالات متحده با نیروهای نظامی و اجرای قانون در خدمت هستند. نسخه غیر نظامی در سال 2004 معرفی شد.

   این تپانچه برای مهمات مهم پیشرفته با سرعت بالا 5.7x28 میلی متر SS190 تشکیل شده است. این کارتریج در اواخر دهه 1980 توسط Fabrique Nationale ساخته شد و برای اولین بار در تفنگ دستی P90 مورد استفاده قرار گرفت . شباهت زیادی به دور استاندارد ریتینگتون 5.56x45 میلی متر ناتو دارد. قسمت میانی 5.7x28 میلی متر میانی بزرگتر از مهمات تفنگ و تفنگ سنتی است ، اما در مقایسه با مهمات تفنگ تهاجمی کوچکتر است. این دور از سرعت بسیار بالایی برخوردار است. این گلوله 5.7x28 میلی متر دو برابر سریعتر از یک گلوله Parabellum 9x19 میلی متر حرکت می کند. در مقایسه با دور 9x19 میلی متر به دلیل سرعت زیاد و گلوله های تیز ، باعث افزایش نفوذ شده است. در فاصله نزدیک ، دارای نفوذ چشمگیر است و در برابر جلیقه های زره ​​پوش ، کلاه ایمنی و شیشه های بالستیک موثر است. FN اعلام کرده است که پنج هفتم به جلیقه استاندارد CRISAT (kevlar + titanium) در دامنه 100 متر و جلیقه PAGST در دامنه 300 متر نفوذ می کنند. دورهای مختلفی از جمله استاندارد ، ردیاب و دور با سرعت گلوله زیربنایی در دسترس است.

   با این حال کارتریج تنها تازگی این تپانچه است. در غیر این صورت دارای یک طراحی سنتی با عملکرد تاخیر در تأخیر است. این اسلحه یک ماشه دو مرحله ای دارد. بنابراین سلاح را می توان با یک محفظه بار دار حمل کرد. نسخه ای وجود دارد که فقط یک محرک دارد.

   یک سوئیچ ایمنی دو طرفه وجود دارد که بالای ماشه نصب شده است. همچنین از امنیت پین شلیک داخلی برخوردار است. مدل های ابتدایی Five Seven فقط ایمنی پین شلیک شده و بدون ایمنی دستی داشتند. تپانچه را می توان به راحتی در 4 قسمت اصلی جدا کرد.

   یک مجله دو پشته از Five Seven 20 دور برگزار می کند. دکمه انتشار مجله را می توان از سمت چپ گرفتن به سمت راست معکوس کرد.

   تپانچه از مناظر ساده آهنی برخوردار است. دامنه آتش مؤثر تا 100 متر است.

   گریپ را می توان با تسمه های پشتی در اندازه های مختلف نصب کرد. بنابراین تپانچه را می توان طوری تنظیم کرد که تقریباً در هر دست مناسب باشد. زیر بشکه یک راه آهن لوازم جانبی وجود دارد. می توان از آن برای نصب چراغ قوه تاکتیکی یا نشانگرهای لیزری استفاده کرد. این تپانچه با یک سرکوب کننده صدا سازگار است. پس از نصب سرکوبگر صدا ، مجبور به استفاده از گلوله های مخصوص با سرعت فرعی هستید.

 

 

بهترین تپانچه در جهان

 

Nr.8 HK USP (آلمان)

 

   USP یا Universal Slebstlade Pistole (تپانچه جهانی که خود بارگیری می کند) محصولی از شرکت آلمانی Heckler & Koch است. توسعه این تپانچه در سال 1989 آغاز شد. این از تپانچه Heckler & Koch MK23 تکامل یافت. هدف این بود که یک تپانچه جدید در چندین نسخه تهیه شود که می تواند برای افراد غیرنظامی و همچنین بازارهای نظامی و پلیس مناسب باشد. این کار برای مشتریان غیرنظامی در ایالات متحده و همچنین بازار جهانی ارتش و اجرای قانون انجام شده است. تولید در سال 1993 آغاز شد. نسخه های متنوعی ارائه شده است. در سال 1995 نسخه ای از USP توسط ارتش آلمان به عنوان P8 به عنوان اصلی ترین دست مصوب تصویب شد. هم اکنون USP با نزدیک به 20 کشور در حال خدمت است.

   نسخه مشت USP در مهمات 0.40 S&W تشکیل شد. در آن زمان مهمات نسبتاً جدیدی بود. با این حال نسخه های دیگر USP به زودی ظاهر می شوند ، در مقادیر 9x19 میلی متر Parabellum ، 0.45 ACP و 0.375 SIG مهمات (USP Compact) تشکیل شده اند.

   این تپانچه دارای یک قاب پلیمری تقویت شده با فلز و یک اسلاید فولادی آسیاب یک تکه است. تمام قطعات فلزی دارای یک پایان خاص هستند که باعث محافظت در برابر خوردگی و سایش می شوند. تپانچه را حتی می توانید برای مدت طولانی در آب نمک نگه دارید.

   این یک سلاح با عملکرد کوتاه است. این تپانچه دارای سیستم کاهش ضبط پتنت است. USP ماشه دو مرحله ای دارد. همچنین می تواند در توالی شلیک تک مرحله ای باشد. نسخه هایی نیز وجود دارد که فقط باعث دو مرحله ای می شوند. در واقع نه تغییر اساسی در تنظیمات ماشه و ایمنی وجود دارد. برخی از آنها دارای یک اهرم ایمنی در سمت راست هستند. سایر موارد بدون ایمنی دستی و یا دارای اهرم مخصوص دکاکینگ نیستند. این تپانچه همچنین دارای ایمنی خودکار پین شلیک است.

   شرکت هکللر و کچ با USP مطمئن بود و این به او ضمانت مادام العمر می داد. طول عمر این تپانچه حدود 20 000 عکس است.

   USP از یک مجله دو پشته تغذیه می شود ، که 15 دور برگزار می کند. دکمه انتشار مجله دو طرفه است.

   این تپانچه دارای مناظر ساده ای است که به سرسره ختم می شود. USP در دامنه های تا 50 متر دقیق است. حداکثر دامنه آتش حدود 60 متر است.

   لوازم جانبی مختلفی از قبیل چراغ قوه تاکتیکی یا نشانگر لیزری در زیر بشکه وجود دارد.

 

 

تپانچه نظامی مدرن

 

Nr.9 Beretta PX4 Storm (ایتالیا)

 

   طوفان Beretta PX4 توسعه دیگری از Cougar Beretta 8000 است. این جدیدترین شماره از خط تپانچه نیمه خودکار Beretta است. به نظر می رسد این تپانچه برای رقابت با محبوب Glock 17 طراحی شده است . این اسلحه عمدتاً مربوط به نیروهای انتظامی و مشتریان تجاری است. تولید آن در سال 2004 آغاز شد. در حال حاضر طوفان Beretta PX4 توسط نیروهای انتظامی حداقل 11 کشور استفاده می شود. همچنین با گارد ملی ونزوئلا در خدمت است.

   طوفان PX4 در مهمات Parabellum 9x19 میلی متر تشکیل شده است. همچنین در سایر کالیبورهای مشهور نیز تدارک دیده شده است. نسخه هایی وجود دارد که دارای مهمات IMI در 0.40 S&W ، 0.45 ACP و 9x21 میلی متر هستند.

   این تپانچه ایتالیایی از جدیدترین مواد پلیمری با استحکام بالا ساخته شده است. این اسلاید از استیل ساخته شده است. این یک اسلحه با عملکرد است که از زانوی قفل شده آتش می گیرد. سیستم قفل کردن با بشکه دوار شبیه به سیستم Cougar Beretta 8000 است. بشکه چرخان را روی چرخش می چرخاند و از اسلاید آنلاک می کند. چنین طراحی پرش پوزه را کاهش می دهد.

   ادعا می شود Beretta PX4 یک سلاح با دوام و بسیار مطمئن است. توسعه دهندگان گزارش می دهند که این تپانچه بیش از 150،000 دور بدون هیچ قطعه قطعه ای به خوبی شلیک کرد.

   مکانیسم محرک شبیه به Beretta 92 ( M9 ) است. چهار مدل اساسی با سیستم های مختلف تحریک وجود دارد. نوع C یک ماشه به اصطلاح "عمل ثابت" دارد. این نوعی از سیستم دوتایی است که وزن کشش کمتری دارد. نوع D فقط با ایمنی دستی ماشه ای دو برابر دارد. نوع F دارای ماشه دوتایی معمولی با ایمنی دستی و دکورتر است. نوع G دارای محرک دوتایی معمولی با دکوکر است ، اما فاقد ایمنی دستی است. اهرم های ایمنی یا دکوکر مدل های Type D و Type F دارای دو طرفه هستند و در هر دو طرف اسلاید قرار دارند. همه مدل ها دارای یک بلوک پین خودکار شلیک هستند.

   PX4 Storm از یک مجله دو پشته تغذیه می شود ، که 17 دور برگزار می کند. مطابق با ظرفیت Glock 17 است . Beretta تابلوهای مجله ظرفیت طولانی تولید می کند. پس از استفاده ، ظرفیت آن به 20 دور افزایش می یابد.

   این تپانچه از مناظر ساده آهن 3 نقطه ای برخوردار است. دامنه موثر آتش 50 متر با مهمات 9x19 میلی متر و 25 متر با مهمات 0.40 S&W و 45/0 ACP است.

   این تپانچه دارای خطوط براق است. طراحان توجه زیادی به ارگونومی آن داشته اند. Grip of PX4 دارای پشتی قابل جدا شدن است. تسمه های پشتی به اشکال و اندازه های مختلف در دسترس هستند. هر تپانچه دارای سه تخته پشتی مختلف است. اینها می توانند متناسب با تیرانداز طراحی شوند.

   زیر بشکه یک راه آهن لوازم جانبی وجود دارد. از آن برای سوار کردن نشانگر لیزری یا چراغ قوه تاکتیکی استفاده می شود.

 

 

لیست 10 بهترین تپانچه

 

Nr.10 Walther P99 (آلمان)

 

   تپانچه Walther P99 برای نیروهای انتظامی و مشتریان داخلی ساخته شده است. در اواسط دهه 1990 طراحی شد. تولید در سال 1997 آغاز شد. این تپانچه در حال حاضر توسط بیش از 10 کشور جهان استفاده می شود. همچنین این مجوز در لهستان توسط کارخانه Radom و در ایالات متحده توسط Smith & Wesson تولید شده است. اما در هر دو مورد فریم از آلمان تهیه می شود.

   Walther P99 توسط نیروهای مسلح Finish ، ارتش عراق و تعدادی از نیروهای اجرای قانون و ادارات پلیس از سراسر جهان به تصویب رسیده است.

   Walther P99 یک تپانچه ی اعتصابی است که دارای قاب پلیمری و یک سرسره استیل است. این تپانچه در بدو معرفی ، دارای چندین ویژگی غیرمعمول بود. این یک قدم جلوتر برای شرکت Walther بود.

   این تپانچه در ابتدا در پارابلوم 9x19 میلی متر تکمیل شده بود. نسخه 0.40 S&W در سال 1999 معرفی شد.

   P99 یک سلاح با عملکرد کوتاه است. با یک قفل قفل شده آتش می زند و از یک سیستم قفل شده براونینگ اصلاح شده استفاده می کند. این یک سلاح قابل اعتماد بود.

   حتی اگر Walther P99 یک تپانچه ی اعتصاب آور است ، اما دارای مکانیسم تحریک غیرمعمول است. این عمل در حالت "دو عمل" مشابه با تپانچه های با چکش انجام می شود. همچنین می تواند در حالت "تک عمل" آتش بگیرد. نسخه ای از این تپانچه با مکانیسم ماشه "فقط عمل دوگانه" وجود دارد. نسخه سوم Walther P99QA یا "اقدام سریع" است. این یک ماشه تا حدی از قبل کوبیده شده برای کشش ماشه ثابت از اولین تا آخرین ضربه است.

   این تپانچه دارای ایمنی بلوک شلیک خودکار است. نسخه P99DAO دارای ایمنی خودکار کمی متفاوت است که درون ماشه ساخته شده است.

   یک نشانگر محفظه بارگذاری شده و همچنین نشانگر مهاجم خروس وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی های غیرمعمول پایه اولیه Walther P99 یک دکمه دکو کردن است. در بالای اسلاید قرار دارد. سایر تپانچه ها به طور معمول دارای یک اهرم معمولی در طرف هستند. این دکمه در P99 معمولی نسبتاً بزرگ است زیرا مهاجم را decoc می کند. دکمه جابجایی روی P99QA بسیار کوچکتر است ، جایی که فقط هنگام جداسازی قطعات از آن استفاده می شود. P99DAO فاقد دکمه دکوپینگ است ، زیرا پین شلیک آن همیشه جدا است.

   کلیه کنترل های P99 کاملاً متقابلاً برای کار با راست یا چپ است. به جز اینکه تپانچه های نسل اول فقط دارای یک اسلاید در سمت چپ قاب هستند.

   ظرفیت مجله P99 بسته به نوع کالیبر و نسخه از 8 تا 16 دور متغیر است. نسخه کامل اندازه 9x19 میلی متر از مجلات 16 دور تغذیه می شود ، در حالی که نسخه مشابه آن در 40 درجه و 40 درجه از مجلات تغذیه شده است.

   این تپانچه دارای مناظر آهنی است. قسمت دید عقب به صورت اسلاید قابل تنظیم است و قابل تنظیم است. این مناظر دارای درج های سفید برای شلیک در شب است.

   P99 دارای 3 تخته پشتی قابل تعویض ، از جمله کوچک ، متوسط ​​و بزرگ است. بنابراین تیرانداز می تواند بکگراندی را که مناسب اوست ، نصب کند.

   این اسلحه دارای یک راه آهن لوازم جانبی در زیر بشکه است و می توان آن را با نشانگر لیزری ، چراغ قوه تاکتیکی یا سایر لوازم جانبی مجهز کرد.

 

برگرفته از بانک اطلاعات 118 مشاغل کشور /مقالات پزشکی 
www.118mashaghel.com

 

 


دسته بندی: سرگرمی

1398/05/31

نویسنده :


نظرات کاربران

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به 118 مشاغل می‌باشد.©