جاذبه برتر گردشگری در تانزانیا

اشتراک گذاری:

 

تانزانیا محل زندگی برخی از معروف ترین پارک های ملی آفریقا و جاذبه های طبیعی از جمله کوه با شکوه کلیلیمانارو است. در نتیجه ، محبوب ترین کارهایی که در تانزانیا انجام می شود و دلیل بازدید بسیاری از مردم از این کشور ، ماجراهای مربوط به سافاری ها و حیوانات وحشی است .

بیشتر بازدیدکنندگان خود را در حال گذر از دارالسلام می دانند و به سمت مناطق بیابان و مقاصد دیگر حرکت می کنند. برای کسانی که می خواهند مدتی را در غرق آفتاب بگذرانند ، سواحل زیبای زنگبار بکون هستند. جزایر خاموش پمبا و مافیا نوعی دیگر از شگفتی های طبیعی است که مورد توجه غواصان و غواصان غواصی که از سراسر جهان به اینجا می آیند برای تجربه باغ های مرجانی ، ماهی های رنگارنگ و آب های کریستالی می باشد.

 

کوه کلیمانجارو

 

 

 

کوه کلیمانجارو بلندترین قله آفریقا (5،895 متر) و نمادین ترین تصویر تانزانیا است. پارک ملی کوه کلیمانجارو برخلاف پارکهای دیگر در شمال تانزانیا ، برای حیات وحش بازدید نمی شود بلکه به این شانس ایستاده است که در هراس از این کوه زیبا و پوشیده از برف قرار بگیرید و برای بسیاری از آن ها به قله صعود کنید. کوه کلیمانجارو را می توان در هر زمان صعود کرد ، اگرچه بهترین دوره از اواخر ژوئن تا اکتبر ، در فصل خشک است.

Kilimanjaro ، میراث جهانی ، بیش از 1 میلیون سال پیش توسط جنبش آتشفشانی در امتداد دره ریفت تشکیل شد. سه مخروط آتشفشانی - شیرا ، کیبو و ماگنزی - حدود 750،000 سال پیش وجود داشته است. بالاترین امتیاز قله اوهورو روی کیبو است که یکی از هفت قله جهان است .

کوه از سطح زیر زمین در سطح پایین به مزرعه بارانی و علفزارهای کوهستانی و سپس منظره بی پروا قمری در قله ها بالا می رود. دامنه های جنگل های بارانی ، خانه گاومیش ، پلنگ ، میمون ، فیل و الند است. منطقه آلپی جایی است که ناظران پرنده به وفور پرندگان طعمه ای را پیدا می کنند.

 

 پارک ملی سرنگتی

 

 

پارک ملی سرنگتی دشتی بی باک و وسیع است که میلیون ها حیوان در اینجا زندگی می کنند یا در جستجوی چمنزارهای تازه می گذرند. این مکان به مهاجرت سالانه wildebeest مشهور است اما می توانید Big Big Five را نیز در اینجا مشاهده کنید ، و نزدیک به 500 گونه از پرندگان در Serengeti ثبت شده است.

به عنوان دومین پارک بزرگ بزرگ در تانزانیا ، سرنگتی هر ساله ده ها هزار گردشگر را به خود جذب می کند. بهترین ماه ها برای دیدن حیوانات وحشی در پارک ملی سرنگتی بین دسامبر و ژوئن است . فصل مرطوب از مارس تا می با سردترین دوره از ژوئن تا اکتبر است.

مهاجرت سالانه بیش از 1.5 میلیون مورد وحشی و صدها هزار گورخر و غزه در ماه مه یا اوایل ژوئن صورت می گیرد. این مهاجرت یکی از چشمگیرترین رویدادهای طبیعی و قرعه کشی اصلی برای بسیاری از گردشگران است.

 

سواحل زنگبار

 

 

جزیره زنگبار که به آن Unguja نیز گفته می شود ، یک مقصد مهم تعطیلات در تانزانیا است و به دلیل سواحل زیبا معروف است. بخشی از مجمع الجزایر زنگبار که از جزایر زنگبار و پمبا تشکیل شده است ، این جزیره دارای برخی از بهترین سواحل جهان است. گشت و گذار بسته به نوع جزیره ای که در آن قرار دارید متفاوت است ، اما بازدید کنندگان ماسه سفید نرم و آب کم عمق شفاف را پیدا می کنند ، همراه با قایق های سنتی که ساحل را در آن قرار دارند.

شهر تاریخی شهر تاون ، معروف به شهرکهای قدیمی عرب ، کوچه های باریک و بندر شلوغ ، در قلب زنگبار واقع شده است.

 

 منطقه حفاظت از Ngorongoro

 

 

منطقه حفاظت از Ngorongoro واقع در بین Serengeti و دریاچه Manyara ، محل زندگی معروف دهانه آتشفشانی Ngorongoro است و یکی از محبوب ترین مناطق مشاهده حیات وحش تانزانیا است. این دهانه آتشفشانی عظیم دارای منبع دائمی آب است و باعث می شود هزاران حیوان که به جای مهاجرت در این منطقه اقامت دارند.

بازدید کنندگان در درجه اول برای مشاهده حیوانات بزرگ و تماشای پرندگان به اینجا می آیند. هزاران حیوان را می توان در کف دهانه مشاهده کرد ، از جمله شیرها ، فیلها ، کرگدنها ، غده های تامسون و گاومیشها ، اما حیوانات وحشی و گورخر بیش از نیمی از حیواناتی را تشکیل می دهند که دهانه Ngorongoro را خانه می نامند.

تماشای پرندگان فوق العاده است ، به خصوص در حوالی دریاچه میگادی ، که گله های فلامینگو را به کم عمق جذب می کند. هیپوزها راضی هستند که خودشان را در طول روز غوطه ور کنند و بعد از ظهر عصر در چمنزارهای اطراف خود چرندند.

دهانه Ngorongoro بزرگترین کالدرا باستانی دست نخورده در جهان است ، قریب به سه میلیون سال قدمت دارد. آتشفشان Ngorongoro قبل از منفجر شدن و فروپاشی یکی از بلندترین کوههای جهان بود.

دره اولدووی

دره حفاظت از شهر مورد علاقه ، دره اولدووی نیز قرار دارد. این مکان مهم باستان شناسی ، جمجمه و استخوان های باستانی را کشف کرده است که اطلاعات حیاتی در مورد بشر اولیه را ارائه داده اند.

Gorge Olduvai یک سایت باستان شناسی است که در یک سری خطوط گسل واقع شده است ، جایی که قرن ها فرسایش فسیل ها و بقایای بشر اولیه را نشان داده است. در اوایل سال 1911 ، یک استاد آلمانی هنگام جستجوی پروانه ها در گور اولدوای ، استخوان های فسیلی پیدا کرد. در یک سفر بعدی ، لیکی قطعات جمجمه ، جمجمه و استخوان هایی را که حدود 2 میلیون سال قدمت دارند جمع آوری کرد. ابزارها و اسلحه های شکار از 1 تا 1.5 میلیون سال پیش نیز در دره اولدوای کشف شد.

یک کشف جالب دیگر ردپاهای معروف یک زن ، زن و کودک در Laetoli ، در نزدیکی Olduvai بود . این و اکتشافات دیگر شواهد بیشتری را برای این تئوری ارائه می دهند که حداقل سه گونه هومنید بیش از 2 میلیون سال پیش در این منطقه وجود داشته اند.

 

پارک ملی دریاچه Manyara

 

 

پارک ملی دریاچه منارا از جنگل ها ، جنگل ها ، چمنزارها و باتلاق ها تشکیل شده است. دو سوم این پارک توسط آب پوشانده شده است و دریاچه مانتارا میزبان هزاران فلامینگو در بعضی از زمان های سال و همچنین سایر زندگی پرندگان متنوع است. برجسته پارک دریاچه منارا جمعیت زیادی از فیل ها ، شیرهای کوهنوردی و هیپوپس است که می تواند در یک فاصله بسیار نزدیکتر از سایر پارک ها مشاهده شود. این پارک همچنین بزرگترین غلظت بابون های جهان است .

درایوهای حیات وحش ، قایق رانی (وقتی سطح آب به اندازه کافی بالاست) ، تورهای دوچرخه کوهستان و تماشای پرندگان محبوب ترین فعالیت ها در پارک ملی دریاچه Manyara است.

 

جزیره مافیا

 

 

جزیره مافیا غواصان و افراد غول پیکر را از سراسر جهان به دنیای زیر منطقه تحت حمایت پارک دریایی جزایر مافیا می کشاند. بهترین ماه ها برای غواصی از ماه اکتبر تا مارس است اما بهترین آب و هوا در جزیره مافیا از ماه مه تا اکتبر است. مارس و آوریل ماه باران شدید هستند.

پارک دریایی جزیره مافیا دارای باغ های مرجانی ، ماهی های فراوان و فضای غواصی آرام است. پرندگان بی شماری و بیش از 400 گونه ماهی در این منطقه دیده می شود. جزیره مافیا همچنین یک مکان پرورش سنتی لاک پشت سبز است که متاسفانه در معرض خطر قرار دارند.

مافیا همچنین مکان مناسبی برای ماهیگیری در اعماق دریا به ویژه ماهی تن ، مارلین ، ماهی دریایی و سایر ماهیان بازی بزرگ است.

این بهشت ​​جزیره اولین بار در 8 یا 9 درجه سانتیگراد مهاجران را مشاهده کرد ، اما هنگامی که یک موقعیت کلیدی در مسیرهای تجاری آفریقای شرقی داشت ، مافیا در طی 12 تا 14 سی به یک شهرک مهمتر تبدیل شد.

 

پارک ملی ترنجیر

 

 

پارک ملی Tarangire ، که در سال 1970 تأسیس شد ، منطقه فوق العاده ای برای دیدن حیوانات وحشی است. بهتر است در فصل خشک از ماه ژوئیه تا سپتامبر وقتی حیوانات در کنار رودخانه جمع می شوند بازدید شود

در طول فصل خشک ، پارک ملی تارنگیر یکی از بالاترین غلظت حیات وحش مهاجر را دارد . Wildebeest ، گورخر ، گاومیش ، impala ، gazelle ، hartebeest و eland تالاب ها را جمع می کنند. این پارک همچنین به دلیل جمعیت زیاد فیل ها و درختان باباب که چشم انداز چمنزار را نشان می دهد ، معروف است.

این پارک برای پرندگانی بسیار عالی است و بیش از 300 گونه در ترنجایر ثبت شده است. این گونه ها شامل زوزه ها ، کرکس ها ، شخم ها ، گودال ها ، بادبادک ها ، شاهین ها و عقاب ها هستند.

 

پارک ملی آروشا

 

 

 

از جنگل کوه مرو ، دهانه Ngurdoto در بخش جنوب شرقی این پارک و دریاچه های موملا ، مجموعه ای از هفت دریاچه دهانه تشکیل شده است. میمون های سیاه و سفید کلوبوس به راحتی در منطقه جنگلی مشاهده می شوند در حالی که کف باتلاق دهانه با گله های گاومیش گورو ، گورخر و گردنبند لکه دار است. Momella Lakes محل استقرار تعداد زیادی از آبهای ساکن و مهاجر است. مردم برای دیدن حیوانات وحشی و همچنین برای صعود به کوه Meru به اینجا می آیند .

کوه مرو یکی از زیباترین آتشفشان های آفریقا و دومین کوه مرتفع در تانزانیا است . به قله باریک رسیده است که نمای خیره کننده ای از مخروط آتشفشانی دارد که چندین هزار پا در زیر دهانه قرار دارد. صعود شیب دار است اما این مسیر از طریق پارک ها ، جنگل ها ، یک منطقه غول پیکر و هورلند عبور می کند.

 

برگرفته از بانک اطلاعات 118 مشاغل کشور /مقالات پزشکی 
www.118mashaghel.com


دسته بندی: گردشگری

1398/05/31

نویسنده :


نظرات کاربران

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به 118 مشاغل می‌باشد.©