کشور های مناسب خانم ها

اشتراک گذاری:

امروز در 118 مشاغل قصد داریم شما را با بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها آشنا کنیم، با توجه به آمارها خیلی تعجب آور نباید باشد که کشورهای اسکاندیناویایی در سال 2018 نامزد بهترین کشورها برای زندگی خانم ها شدند. کشور های اروپای شمالی اغلب به عنوان کشورهایی یاد می شوند که از لحاظ شادی در رتبه و جایگاه بسیار بالایی قراردارند. این ها همه به این دلیل است که این کشورها اغلب از امکانات رفاهی و اجتماعی رایگان برخوردارند. همچنین مطالعات نشان داده است که این کشورها از افراد مسن جامعه نیز بسیار بیشتر از دیگر کشور ها مراقبت می کنند و شرایط رفاهی بهتری را برای این افراد به ارمغان می آورند.

 

 

بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها را خود خانم ها انتخاب نموده اند

در سال 2018 تعداد 9000 هزار خانم در نظر سنجی ای با چشم انداز انتخاب بهترین کشور برای زندگی شرکت کردند که این 9000 خانم کشور هایی را انتخاب نمودند که از لحاظ: احترام به حقوق شهروندی، تساوی بین حقوق زن و مرد، درآمد مناسب، درصد پیشرفت و امنیت در بالاترین درجه قرار داشتند.

 

5 کشور مهم منتخب برای زندگی خانم ها:

 

فنلاند

هلند

نروژ

سوئد

دانمارک

 

فنلاند اولین کشوری که رئیس جمهور خانم را به تخت نشاند

 

از قرن 19 میلادی بود که کشور فنلاند محیطی مناسب برای پیشرفت و ادامه تحصیل بانوان را به ارمغان آورد. در سال 1850 بود که مردم فنلاند به خیابان ها آمدند و برای احقاق حقوق خانم ها شروع به شعار دادن وکردند. از آن روز به بعد فنلاند اولین کشوری بود که حقوق بی حد و مرزی برای تحصیل، رای دادن و شرکت در پارلمان را برای خانم ها ایجاد نمود.

در سال 2000 فنلاند اولین رئیس جمهور زن را به کرسی نشاند. Tarja Halone اولین زنی بود که ریاست جمهوری این کشور را تا سال 2012 بر عهده داشت.

 

بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها

 

هلند 16 کشور بدون حد مرز بین آقا و خانم

 

در رتبه بندی فنلاند رتبه شانزدهم را در بین 144 کشور در زمینه از بین بردن فاصله بین جنس زن و مرد را دارد. این بدین معناست که در سرتاسر این کشور هیچگونه تفاوتی در بین خانم ها و آقایون برای تحصیل، سطح سلامت، درآمد و سیاست وجود ندارد. دولت این امکان را به مادران می دهد که بتوانند برای فرزندان خردسال خود پرستار گرفته و از لحاظ مالی هیچ مشکلی نداشته باشند و ههمه برعهده بیمه باشد.

 

بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها

 

نروژ کشوری بالاترین تساوی بین حقوق مرد و زن

 

در میان کشور هایی که از تساوی حقوق بین مرد و زن صحبت می کنند نروژ رتبه 3 را در بین 144 کشور دارد. بر اساس سیاست های اقتصادی در این کشور مادران تا 35 هفته مرخصی با حقوق کامل و 45 هفته با 80 درصد حقوق می توانند داشته باشند. این سیاست واقعا سیاستی سخاوتمندانه است برای خانم های یک کشور.

 

بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها

 

سوئد با اندیشه خانم های ستم دیده

 

سوئد در سال 2018 با یک رتبه نزول در شاخص جهانی به رتبه چهارم در حمایت از تساوی حقوق بین زن و مرد قرار گرفت و همه این ها به این دلیل بود که هم آقایان و هم خانم ها، زن را موجودی ستم دیده دانستند. این موضوع در کنگره ایالات متحده مطرح گردید و توسط سازمانی به نام YouGav مورد بررسی قرار گرفت. اما این باعث نشد که کشور سوئد در بین 5 کشور اول دنیا در زمینه تساوی حقوق زن و مرد قرار نگیرد. این کشور سیاست های رو به رشدی برای بانوان در زمینه اقتصادی در بر گرفته است.

 

بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها

 

و اما در آخر دانمارک بهترین کشور برای زندگی کردن خانم ها

 

دانمارک با یک رتبه پیشرفت و سعود به مقام اول یکی از بهترین کشور های دنیا برای زندگی خانم ها است. دولت با توجه به جنسیت یک درآمد روزانه، خدمات بیمه سلامت و جدایی از خانواده برای بانوان در نظر گرفته است.

این بدین گونه است که خانم ها پس از ترک خانواده تا زمانی که درآمدی داشته باشند می توانند با توجه به منعطف ترین فرمول های اقتصادی از دولت حقوق دریافت کنند.

 

بهترین کشورها برای زندگی کردن خانم ها

 

خدمات رفاهی، درآمد و تحصیلات از نکات مهم تساوی بین مرد و زن

 

برای جمع بندی باید به این موضوع اشاره کرد که تمامی کشور های دنیا به این موضوع توجه نموده اند که خانم ها نیز می توانند نقش هایی بسیار کلیدی در توسعه و پیشرفت یک کشور داشته باشند پس به سمت جلب رضایت خانم ها در تلاش اند.

 
برگرفته از بانک اطلاعات 118 مشاغل کشور /مقالات پزشکی 
www.118mashaghel.com


دسته بندی: گردشگری

1398/05/26

نویسنده :


نظرات کاربران

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به 118 مشاغل می‌باشد.©